MENU
Главная » Статьи » Города » Бердянск

Екологічний стан атмосфери Бердянска

Актуальність роботи полягає в тому, що до сих пір ще не було прослідковано зміну забруднюваності атмосфери Бердянська від його заснування і до сьогодення. Проблема ця досліджується вже не перше десятиріччя, але ще ніколи подану проблему не було прослідковано в історичному аспекті. Метою дослідження є аналіз зміни забруднюваності атмосферного повітря у Бердянську з 1827 по 2011 рік, розробити певну систематизацію різкої зміни забруднення атмосферного повітря. Методи дослідження: опис існуючих знань з історії і екології стосовно забруднення атмосфери та відкриття заводів, які були основною причиною цього забруднення, узагальнення знайденого матеріалу та систематизація матеріалу за періодами, забруднення атмосфери, які можна виділити при написані роботи.

Атмосфера (від гр. “атмос” – пар, повітря) – газова оболонка землі. Маса її 5,15*1015 т або одна мільйона частина маси планети [1, с. 61]. Забрудненість атмосфери у Бердянську можна поділити на такі періоди:

1) 1827-друга половина ХІХ століття – поява м. Бердянськ;

2) друга половина ХІХ століття – радянські часи – у м. Бердянськ з’являються перші заводи, що впливають на екологічний стан міста; у повітря потрапляють шкідливі речовини;

3) період СРСР – період індустріалізації, у місті з’являється велика кількість заводів, викиди яких потрапляють, як у ґрунт, так і у повітря; це період, коли атмосферне повітря міста було найбільше забрудненим і наслідки якого існують і тепер;

4) сучасна Україна – у цей період майже всі заводи міста були закриті, а отже, і забруднюватися повітря стало менше, але шкоди, яку завдали заводи у середині ХХ століття так просто не позбутися – ще багато пройде десятиліть, перш ніж повітря у місті стане більш менш чистим.

Цікавим є те, що у роки промислового розвитку нашого краю, коли у Бердянську працювали на повну силу заводи, місто також вважалося курортним. Тобто люди, які приїздили до Бердянська на відпочинок, вдихали ті гази та випаровування, що потрапляли до атмосфери, чим наражались на небезпеку захворіти тяжкими хворобами. Ще одним важливим фактором, що вплинув на повітря регіону, була Чорнобильська катастрофа, яка відбулася 26 квітня 1986 року у Прип’яті. Хоча відстань між Бердянськом і Прип’яттю вельми значна, попутний вітер завдав значної шкоди екологічному стану і нашого регіону. Забрудненість повітря у місті з часу його відкриття постійно збільшувалась. Лише в останнє десятиліття рівень забрудненості почав зменшуватися. Причиною цьому стало закриття майже всіх заводів міста – основного джерела забруднення атмосфери у регіоні. Ступінь забрудненості повітря у Бердянську на сучасному етапі знаходиться на стабільному рівні.

Альвіна Радюк, Наук. керівник: ст.викл. В. О. Єлагіна 

Источник. Збірник тез наукових доповідей студентів Бердянського державного педагогічного університету на Днях науки 19 квітня 2012 року. – Том 3. Природничі науки. – Бердянськ : БДПУ, 2012. – 348 с.

 

Категория: Бердянск | Добавил: Galena (09.04.2015)
Просмотров: 1320 | Теги: атмосфера, экология запорожской области, состояние, экология, Бердянск | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar