MENU
Главная » Статьи » Города » Мелитополь

Моніторинг екологічного стану грунтів міста Мелітополя та його околиць

Лопатін Олександр, 11 МБ ЕО

Мальцева Ірина Андріївна, д. б. н. професор

В останні роки із розвитком промисловості, зросте антропогенний тиск на навколишнє середовище в тому числі і на ґрунти. Неправильне використання ґрунтів, без урахування їх властивостей, умов розвитку може викликати суттєве їх погіршення, деградацію і навіть повну руйнацію. На сьогодні екологічний стан ґрунтів міста мелітополя не досліджується і його моніторинг не проводиться. Разом з тим, він є промисловим центром і найбільшу небезпеку для стану ґрунтового покриву створюють промислові та транспортні викиди. Більша частина забруднювачів у ґрунт потрапляє із атмосферного повітря.

Метою роботі є визначення сучасного екологічного стану ґрунтів м. Мелітополя та його околиць.

Для досягнення мети поставлені такі завдання:

  • Дослідити вплив забрудненості ґрунтів на схожість та ріст рослин (пшениця, редис, крес салат)
  • Встановити характер зміни ростових показників рослин в залежності від фази розвитку

Умови та методи дослідження:

Для оцінки антропогенної трансформації ґрунту в межах міста мелітополя використовували тест-рослини: крес салат, пшеницю та редис. Експеримент проводився на ґрунтовому субстраті. Проби відбирались у десяти різних точках міста мелітополя, у контрольному зразку ми використали живильний субстрат виробника тов «хг восор». Пророщення насіння відбувалось у чашках петрі, по мірі підсихання субстрату ґрунт зволожували дистильованою водою. Тривалість вегетаційного  експерименту, в ході якого тест-культури розвивалися при температурі 22-24 с  і природному світловому режимі, становила два тижні. По закінченню зазначеного терміну з метою визначення ступеня впливу субстрату на тест-рослини були проведені виміри довжин коренів, довжини пагона, повітряно-сухої ваги кореневої системи і пагона.

Висновок: тісний взаємозв'язок рослин з умовами існування дає змогу не тільки оцінювати потреби рослин за ознаками навколишнього середовища, а й навпаки, за характером рослинності зробити висновки про властивості довкілля. Індикаційне значення рослинного покриву має важливе значення, бо серед усіх елементів природи він досить доступний для спостережень, достатньо чутливий та практичний. Рослинні тест-системи є досить надійними за зручними у встановленні ступені токсичності певних забруднювачів, також вони дають змогу оцінити сумарний ефект дії різних видів забруднювачів, що можна використовувати для вирішення різних питань, в тому числі, для оцінки ступеню антропогенної трансформації ґрунтів міських систем, що зазнають різнопланово антропогенного впливу.

Категория: Мелитополь | Добавил: Galena (20.02.2015)
Просмотров: 1139 | Теги: мелитополь, мониторинг, экология запорожской области, экология мелитополя, состояние, почвы | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar