MENU
Главная » Статьи » Водные ресурсы

Заборонені знаряддя лову водних біоресурсів

Перетворитися на браконьєра легко, для цього достатньо: застосувати заборонені знаряддя і способи лову; опинитися на водоймі або поблизу неї з вибуховими чи отруйними речовинами, а також зі знаряддями лову, застосування яких у даний час і в цьому місці заборонено; пересуватися на плавзасобі в заборонених для рибальства зонах (нерестовищах в період нересту, на зимувальних ямах); вивезти/винести улов раків, риби або інших водних біоресурсів у кількості, що перевищує добову норму лову.
А ось короткий перелік суто браконьєрських знарядь лову. Сподіваємося, що порядність і етика справжнього риболова утримають вас від їх використання. Крім того, згадаємо стару, але перевірену істину: незнання закону не звільняє від відповідальності.

До найбільш часто використовуваних браконьєрами видів сіток належать: «доріжка» (звичайна волосінна зяброва сітка, яку браконьєри випускають у воду)(рис.1), «парашут» (конусоподібна сітка, накидається зверху і накриває рибу), «екран» («телевізор») — маломірна прямокутна (зазвичай 1х1 м) дрібночарунчаста зяброва сітка з поплавками по верхньому ряду і вантажем по низу, «косинка» — різновид «телевізора» трикутної форми, використовується переважно для підлідного лову риби біля дна. 

                                    Сітка зяброва

                                                               Рис.1. Сітка зяброва
З метою аматорського рибальства заборонені будь-які промислові відціджуючі (неводи, бредні, волока) і ставні (тристінка, путанки) сітки, ятери (рис. 2) та павук (рис.3).

                                  

                                                               РИС.2. ЯТЕР

                                 

                                                              Рис. 3. Павук

Рибалками-браконьєрами, в основному при лові осетрових, використовується «перемет самоловний» — браконьєрська снасть у вигляді донки з десятками і сотнями гачків, яку протягують поперек річки від берега до берега, або в морі.

У місцях масового скупчення риби браконьєри часто здійснюють лов забороненим варварським методом багріння за допомогою так званих драчів (кіс,самодурів), що являють собою, як правило, спінінгову снасть з важким грузилом і впаяним в нього трійником великих розмірів.
Електровудки (пристосування, застосовувані для видобутку риби у водоймах за допомогою потужного електророзряду), є в даний час найбільш загальнонебезпечним видом рибного браконьєрства. Від впливу електроструму у водному середовищі гинуть або отримують каліцтва не тільки різні види риб, але і всі інші водні тварини.

Відповідальність за лов риби із використанням заборонених знарядь лову діючим законодавством передбачена як адміністративна, так і кримінальна – згідно статті 249 Кримінального кодексу України. Отже, любителям незаконної ловлі слід пам’ятати, що замість риби вони мають реальний шанс «зловити» штраф та кримінальне провадження.

Державна інспекція Приазовської рибоохоронної дільниці

 

 

Категория: Водные ресурсы | Добавил: gena-r (17.12.2016)
Просмотров: 967 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar